Łazienka w szarościach z dodatkiem srebra – jak pokochać dostojny minimalizm

Szarość to niezaprzeczalnie kolor królujący w naszych wnętrzach już od kilku sezonów. Zarówno styl klasyczny, jak i minimalistyczny, dostarczają nam wiele możliwości zaaranżowania wnętrz w różnych jej odcieniach. Szary jest elegancki, ciekawy i interesujący.

Jednak, o ile kolor ten wydaje się idealny dla udekorowania sypialni oraz salonów, może wydawać się nieco problematyczny w przypadku urządzania łazienek. Na szczęście, zarówno projektanci, jak i producenci farb oraz dodatków przekonują nas o tym, że odcienie szarości dodają ciekawego sznytu łazienkom i toaletom.

Skomponuj paletę barw dla swojej łazienki

Wbrew temu, co zwykło się sądzić na temat szarości, jest to kolor, który doskonale współgra z innymi barwami. Ze względu na to, że jest on dostępny w wielu odcieniach, daje wiele możliwości połączenia z innymi barwami, jednocześnie nie będzie sprawiać, że wnętrza staną się ponure i tym samym zimne. Wręcz przeciwnie, łazienka będzie wyglądać interesująco i kreatywnie. Stawiając na własną paletę kolorystyczną warto pamiętać o tym, że akcenty kolorowe powinny występować jedynie w dwóch odcieniach, które będą doskonale się komponować z szarością i wzajemnie uzupełniać, na przykład zieleni lub niebieskiego. Kolorowe ramy okienne, ręczniki lub dodatki będą wyglądać idealnie i dopełniać nieco surowe, za sprawą szarości, wnętrze.

W przypadku, kiedy decydujemy się na ściany w kolorze chociażby grafitu, który może wydawać się nieco ciemny i przygnębiający, dobrym pomysłem jest rozjaśnienie wnętrz poprzez dodatnie jasnych elementów. Bardzo dobrze jest połączyć je z bielą – białe kafle, wanna, szafki oraz ramy lustra i okienne będą rozjaśniać pomieszczenie i sprawią, że będzie ono idealnie wpasowywało się w styl minimalistycznego designu.

Szare dodatki w łazience

Szarość może pojawić się w łazience także dzięki różnego rodzaju dodatkom. Osoby, które planują wykończenie tego pomieszczenia mają do dyspozycji chociażby meble. Te dostępne są w tak ciekawych barwach, jak: srebro, grafit, czy stal. Podobnie w przypadku akcesoriów łazienkowych: mydelniczki, pojemniki na mydło w płynie, ramy luster oraz misy umywalek sprzedaje się w wielu wariantach zarówno ze względu na wielkość, jak i kolor.

Na osoby planujące urządzenie łazienek w odcieniach szarości czeka wiele dodatków i akcesoriów dopasowanych w taki sposób, aby wnętrze miało unikalny charakter, a tym samym doskonale wpasowywało się w najnowsze trendy.