Sprawa po męsku – styl modern loft

Kiedy mężczyzna bierze sprawy w swoje ręce, to prawie zawsze ma już gotową koncepcję. Mężczyźni są pragmatyczni, zdecydowani i cenią sobie wygodę i funkcjonalność, ale w dobrym stylu. Zamiast pasteli z palety kolorów wybierają brązy, beże i szarość, duże materiałowe abażury zamieniają na metalowe lampy, natomiast kwieciste tapety na kamień lub cegłę. Są więc idealnymi kandydatami na właścicieli wnętrz modern loft.

Wnętrze urządzone w stylu loftowym jest niczym kadr wyjęty z powojennego filmu. Mieszkania w pofabrycznych budynkach są już jednak rzadkością, powstają nowe osiedla i apartamenty, przy których projektanci inspirują się klasycznymi loftami. Modernistyczne wnętrze w połączeniu z przemysłowym charakterem loftów jest doskonałym odzwierciedleniem męskiego usposobienia.

Mocny i zdecydowany akcent

Lofty uwielbiają mocne kolory, to one sprawiają, że wnętrze staje się wyraziste. W aranżacjach dominują odcienie szarości zarówno w postaci tradycyjnej farny na ścianach, jak również surowego betonu, połyskującej stali i przyciągającej uwagę instalacji wzdłuż ścian i przy sufitach. Aby wnętrze nie było jednak monochromatyczne, uzupełnia się je o zdecydowane czerwone akcenty np. w postaci kloszy lamp sufitowych i podłogowych czy czerwonej cegły. Aranżacje ożywia także kolor żółty, jak nowoczesna kanapa o geometrycznym kształcie czy też poduszki na skórzanej sofie.

Loft w modernistycznym wydaniu to okazja do zabawy w kontrasty, czyli zestawiania ze sobą dwóch skrajnych kolorów. Niezawodny jest oczywiście duet czerni i bieli. Gładkie połyskujące fronty mebli w kolorze jasnym, ciemne ściany i szare dodatki. Mrocznie, ale ze smakiem.

Stare po nowemu

Jak sama nazwa wskazuje, styl modern loft łączy nowe ze starym. W salonie, obok nowoczesnej sofy, może stanąć drewniany stolik, a w sypialni obok dużej wnękowej szafy o gładkich frontach metalowa szafka. Styl nowoczesny cechuje się minimalizmem i oszczędnością dodatków, z kolei loft bogactwem drobiazgów i surowością, świetnie więc się ze sobą harmonizują, tworząc wnętrze na miarę mężczyzny zdecydowanego, pewnego siebie, praktycznego, a także ceniącego sobie dobry styl.

Idealnie sprawdza się zasada „im mniej, tym lepiej”, ale też „diabeł tkwi w szczegółach”, a zatem w stylu modern loft stawiamy na minimalizm, jednak nie rezygnujemy całkowicie z dekoracyjnych dodatków. Współczesny mężczyzna coraz chętniej wzbogaca swoją prostą i ponadczasową stylizację o modne akcesoria, tym samym powinniśmy się kierować przy aranżacjach modern loft.