Sylwester w objęciach księcia – z niskim ukłonem witamy styl angielski

Wnętrze ciepłe niczym poranna herbata, mające smak maślanego croissanta – styl angielski jest bardzo charakterystyczny i nawiązuje nie tylko do dawnej Anglii, lecz także do życia współczesnych Anglików. To wnętrze, od którego bije ciepło, czuć w nim zapach historii i tradycji, widać piękno pastelowych kolorów i bogactwo wzorów.

Kolory ocieplają wnętrze

Swój przytulny charakter styl angielski zawdzięcza przede wszystkim kolorom. Projektanci operują głównie pastelowymi odcieniami różu, pomarańczu, żółci, błękitu i zieleni. W łazience zazwyczaj wybierane są białe lub kremowe płytki. Dużo ciepła do mieszkania wnosi brąz, który dostrzegamy i na podłodze w postaci naturalnego drewna, i w przestrzeni – w mieszkaniu utrzymanym w stylu angielskim koniecznie powinny pojawiać się drewniane meble.

Angielskiego charakteru dodaje ogień za szybą elegancko zdobionego kominka. Powinny się na nim znajdować pamiątki rodzinne, zdjęcia i zegary. Na ścianach nie może zabraknąć obrazów utrzymanych w podobnej kolorystyce, dlatego idealnie sprawdzą się motywy roślinne i pejzaże.

Królewskie zdobienia

Obok kolorów bardzo ważną rolę odgrywają tkaniny i ich zdobienia. Charakterystyczna jest ich duża różnorodność, przez co niektórzy styl angielski postrzegają jako chaotyczny, niepoukładany i cechujący się przepychem. Sofy pokryte są materiałami z motywem kwiatowym, zasłony w oknach mogą być w kratę, a poduszki – obleczone w białe haftowane poszewki.

Podczas wystawnych kolacji czy chociażby spotkań przy herbacie lub kawie stół musi zostać przykryty obrusem. Świetnie sprawdza się obrus lniany, wyszywany różowymi lub czerwonymi różami. Całość dopieszczamy lampami z materiałowymi abażurami.

Wnętrze w stylu angielskim otulone blaskiem księżyca w magiczną sylwestrową noc jest wspaniałym miejscem na powitanie nowego roku w kameralnym gronie. W 2018 roku możemy się spodziewać dużym zmian w trendach, angielskie ciepło i eklektyzm na pewno odnajdą w nich swoje miejsce.